Do czego przydaje się Atmoskop

Kiedy szukamy hotelu lub nowej pralki, zanim podejmiemy decyzję zwykle czytamy opinie na porównywarkach. Kusi nas reklama, ale decyzję podejmiemy dopiero po tym, kiedy poznamy opinie innych ludzi. Na tej samej zasadzie działa Atmoskop.pl, który zbiera opinie o pracodawcach.

Dzięki Atmoskopowi poznasz "zakulisowe" informacje o miejscu pracy, do którego aplikujesz i chcesz wiedzieć o nim więcej.

Kiedy wahasz się między kilkoma ofertami i zastanawiasz się, jak dokonać właściwego wyboru. Czy tę pracę można pogodzić z życiem rodzinnym? Jaka jest sytuacja z nadgodzinami? Czy zaoferują mi swobodę działania i zadania mające sens? Tych informacji nie znajdziesz w ogłoszeniu o pracę. Będzie tam opis pozycji i wymaganych umiejętności, ale nic o tym, jak firma rzeczywiście funkcjonuje.

Kiedy ukaże się Twoja ocena

Pozytywne i negatywne oceny dodawane są anonimowo, jednak wymagamy od osób je dodających potwierdzenia, że faktycznie pracowali w ocenianej firmie.

Zależy nam na tym, aby Atmoskop.pl miał Twoje zaufanie. Stopniowo, z udziałem użytkowników i na podstawie ich wiarygodnych opinii tworzymy bazę informacji o polskich pracodawcach. Na Atmoskopie znajdziesz informację o tym, czy pracownicy są zadowoleni z: wypłaty, atmosfery w pracy, pracodawcy, czy przełożonych. Każdy z czasem potrzebuje zmiany i w trakcie poszukiwań nowej pracy docenia możliwość poznania prawdziwych i szczerych opinii. Każda opinia jest tutaj ważna i pomocna.

Potrzebujemy około 3 - 5 dni, aby ręcznie zweryfikować Twoją ocenę. Każdy oceniający, bez wyjątku, musi potwierdzić prawdziwość swojej oceny oraz zaakceptować Kodeks sprawiedliwej oceny, w którym potwierdza, że komentarz do oceny nie zawiera wulgaryzmów, nie zdradza tajemnic handlowych, ani nie wspomina konkretnych osób z imienia.

Atmoskop publikuje pozytywne oraz negatywne oceny od ludzi, którzy zweryfikowali się przy pomocy firmowego adresu e-mail.

Mamy w ten sposób pewność, że ocena została dodana przez realnego pracownika. Jeżeli posłużyłeś się firmowym mailem i ocena nie pojawiła się na Atmoskopie po 5 dniach, to najprawdopodobniej nie przeszła pozytywnie wszystkich kroków weryfikacji. W takim przypadku prosimy o kontakt na pomoc@atmoskop.pl, gdzie udzielimy informacji, na jakim etapie weryfikacji jest dodana przez Ciebie ocena.

Jeżeli ocena została dodana z użyciem prywatnego maila, to po ręcznej weryfikacji i opublikowaniu będzie oznaczona jako niepotwierdzona. Na Twój adres mailowy prześlemy formularz wraz z instrukcją, jak potwierdzić fakt pracy w ocenianej firmie.

  • Duża swoboda w tym, co robię i związane z tym zaufanie. Świetna atmosfera w firmie. Widać, że praca tutaj jest dla ludzi przyjemnością.
  • Czasem podejmowanie decyzji trwa dłużej niż powinno, w miarę rozwoju firmy tracimy na elastyczności. Wciąż jednak radzimy sobie z tym lepiej, niż tradycyjna korporacja.

Czym jest niepotwierdzona ocena lub komentarz?

Nie mamy całkowitej pewności, że tę ocenę dodał aktualnie zatrudniony lub były pracownik. Czekamy aż to potwierdzi. Autorem oceny mógł być pracownik, który celowo nie użył lub nie ma dostępu do firmowego maila. Musimy ją, w związku z tym, potwierdzić w inny sposób.

Oceniają pracownicy

To, czy oceniający pracował lub pracuje w firmie potwierdzamy przy pomocy wieloetapowego procesu weryfikacji, którego częścią jest zarówno automatyczna, jak i ręczna kontrola. Sposób weryfikacji zależy od źródła pochodzenia oceny:

  • Użytkownicy Pracy za rogiem zapraszani są przez Atmoskop do napisania oceny o konkretnym pracodawcy. Na podstawie informacji, udostępnionych dobrowolnie przez użytkowników aplikacji, Atmoskop ma pewność, że oceniają swego byłego lub aktualnego pracodawcę.
  • Atmoskop zaprasza pracowników do oceny we współpracy z firmami. Pracownicy równocześnie (wszystkie oddziały, pozycje, mężczyźni i kobiety) otrzymają mailowo link do anonimowej ankiety na Atmoskop.pl. W ten sposób mamy pewność, że oceny dokonuje prawdziwy pracownik. Firma nie może sprawdzić, jaką ocenę dodał pracownik, ponieważ dokonał jej na Atmoskop.pl, gdzie dzięki zabezpieczeniom ma gwarancję anonimowości.
  • Jak weryfikujemy oceny dodane z innych źródeł? Najpierw sprawdzamy e-mail oceniającego w bazach danych użytkowników Praca za rogiem oraz LinkedIn. Jest to najbardziej szczegółowy sposób weryfikacji. Weryfikujemy tym sposobem prawdziwość ocen, u których mamy pewność, że zostały dodane przez oceniającego, który był lub jest pracownikiem firmy.

Oceny, które widoczne są później na Atmoskopie pochodzą z tych trzech źródeł. Dzięki temu minimalizujemy prawdopodobieństwo pojawienia się fałszywych ocen. Pracownik może ocenić swojego byłego lub aktualnego pracodawcę tylko raz.

I Ty możesz pomóc nam utrzymać wiarygodność ocen na Atmoskopie

Atmoskop starannie dba o to, aby wszystkie oceny były zweryfikowane oraz prawdziwe. Bardzo cenimy sobie również pomoc naszych użytkowników. Skontaktuj się z nami na pomoc@atmoskop.pl, jeżeli dostaniesz zaproszenie do oceny, które naruszy system weryfikacji lub ocenę niezgodną z Kodeksem sprawiedliwej oceny. Dołożymy starań, aby taka ocena nie była widoczna na Atmoskopie.

Atmoskopowi możesz zaufać

Atmoskop jest miejscem, gdzie możesz anonimowo ocenić swojego pracodawcę.

Jesteśmy niezależni i obiektywni. Na pewno skorzystałeś już z naszych innych usług, jak: Praca za rogiem. Codziennie pomagamy tysiącom ludzi znaleźć wymarzoną pracę, z której będą zadowoleni.

Atmoskop.pl jest częścią rodziny LMC, tak jak

Anonimowość jest dla nas oczywistością

Zweryfikowani pracownicy dodali już 1 904 ocen. Bez zapewnienia ich anonimowości nie byłoby to możliwe. Również Twoja tożsamość będzie chroniona, firma nigdy nie dowie się, jak została oceniona. Jest to ważne również dla nas!

Ludzie potwierdzają nasze słowa: „Atmoskop jest miejscem, gdzie można dzielić się informacjami bez obaw, że pracodawca się dowie. Dzięki za to, co robicie!“ (Anonimowa ocena)

Ludzie chcą zobaczyć Twoją ocenę

Zajmie Ci to tylko 5 minut, a dzięki Tobie inni będą mogli łatwiej podjąć decyzję, czy chcą pracować w Twojej firmie. Może pewnego dnia oceny innych pomogą zdecydować i Tobie.
Atmoskop – Twój dobry znajomy w każdej firmie.

Chcę dodać swoją ocenę